Firma Kusiak™ z siedzibą w Świerszczowie koło Hrubieszowa, rozpoczęła swoją działalność w roku 1993. Na polskim rynku tekstylnym istnieje więc już przeszło 20 lat. Nie jest to mało, lecz nasze doświadczenie poparte jest czymś więcej, niż tylko suchymi liczbami. Pierwsze lata naszej działalności przypadają na okres burzliwych przemian gospodarczych w naszym kraju.
Warto pamiętać, że tylko najlepsze firmy wyszły z tego obronną ręką.
Oferta handlowa firmy Kusiak™ obejmuje aktualnie ponad 100 różnych wyrobów branży tekstylnej. Są to przede wszystkim pończochy, rajstopy oraz skarpety. Bogactwo naszej palety produktów podyktowane jest różnorodnymi kryteriami w zależności od:

struktury materiału (wzorzysty lub gładki) jego grubości (wyroby cienkie lub kryjące) i koloru
surowca (m.in. lycra, elastil, stretch, microfibra) płci oraz wieku odbiorcy docelowego

Nasze produkty dostosowane są zarówno do potrzeb sezonowych (wyroby letnie, wiosenno-jesienne, zimowe), jak również do powszechnie panujących trendów i oczekiwań klientów. Bazujemy na surowcach najwyższej jakości, pochodzących od krajowych producentów oraz dostawców włoskich.
Firma Kusiak™ jest cenionym partnerem biznesowym dla przedsiębiorców krajowych i zagranicznych. Od początku istnienia firmy stawialiśmy zawsze nacisk na wysoką jakość wyrobów. Dzięki właściwej polityce wewnętrznej oraz rozsądnemu zarządzaniu nasza firma konsekwentnie zrealizowała wszystkie założenia, potrzebne do osiągnięcia tej jakości:

nowoczesny park maszynowy wysokogatunkowe surowce
profesjonalna kadra pracownicza ścisła kontrola przebiegu procesu technologicznego

Jednak zarówno stabilna pozycja w branży, jak również szerokie kontakty handlowe, które utrzymujemy, nie powinny stanowić i nie stanowią dla nas argumentu, dla którego mielibyśmy spocząć na laurach. Jesteśmy stale otwarci na nowe kierunki rozwoju oraz na współpracę z nowymi kontrahentami. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do rozmów handlowych.Informujemy, iż Zakład Produkcyjno - Usługowy J. Kusiak i Spółka, Spółka jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. „Opracowania Modelu biznesowego Internacjonalizacji Spółki Zakład Produkcyjno-Usługowy J. Kusiak i Spółka, Spółka jawna z siedzibą w Świerszczowie”.
Dofinansowanie projektu z UE: 15 920,00 PLN
Nr umowy o dofinansowanie: POPW.01.02.00-06-0074/16-00
Opis projektu: Celem projektu jest zwiększenie aktywności gospodarczej przedsiębiorstwa ZPU J. Kusiak i Spółka, Spółka jawna poprzez wsparcie doradcze obejmujące kompleksowe działania związane z opracowaniem nowego modelu biznesowego związanego z internacjonalizacją działalności przedsiębiorstwa.